Vlna manuálních penalizací za odchozí odkazy

Spousta majitelů webů v zahraničí zaznamenala o víkendu 9. – 10, dubna velké množství manuálních penalizací (včetně zprávy v Search Console) za nevhodné odchozí zpětné odkazy.

Zásah se týkal zejména blogů a patrně souvisí s nedávným informačním článkem Google, kde bloggery varoval. Sám John Mueller v diskusi doporučuje problematické odkazy opatřit parametrem nofollow. V diskusi se také zmiňuje riziko různých widgetů do velkých webů.

Spekuluje se také, že šlo o weby s affiliate odkazy s affiliate parametrem:

Nicméně v Česku zatím žádná potvrzená vlna manuálních penalizací u (affiliate) bloggerů není potvrzena. Buď to k nám nedorazilo, nebo jsme příliš malý trh nebo čeští bloggeři nepoužívají Search Console a o problému se tím pádem nedozví.

Zdroje:

  1. Pingback: 7 dní v SEO – 2. časť | Marketio.sk

  2. Troufnu si tvrdit, že většina affiliate v ČR je zbytečné a tvrdé sousto nejen pro Googlebota. Seznambot to možná chápe (hle český jazyk), a proto slyšíme na Search Seznam nepěkná slova. Asi bych také nechtěl platit provoz robota s jeho backgroundem na mnohdy tuctový obsah bez odpovědí na otázky (jeden z cílů SEO).

    Představme si určitou míru spravedlnosti: 4 roky studia ve zdravotnictví neznamenají skoro nic – nemůžeš skoro nic, doslova za tebou musí někdo stát. Titul Bc je lepší, ale jsi stále ani ne ve středu možností. Navíc musíš každý rok ve svém zaměstnaní splnit vzdělávací minimum v podobě jakýs takýs kreditů, aby si mohl zaměstnání dělat dál. Tak a teď anketa: kdo se z affliáků poctivě věnuje každý den vzdělávání v daném nebo přibuzném oboru po dobu ccs 6 let po 8 hod.? To znamená vylučme ty, kteří do vzdělávání nevložili minimálně 7k/ročně (tzn. své práci nerozumí dostatečně a jen si stěžují, protože jim to internet umožňuje), ty, kteří netvoří a ty, kteří nečtou. A máme tu ty top affiláky, které všichni známe a ti jsou úspěšní. Affiliate je fajn, fandím mu i komunitě. Chápu, že si to chce každý zkusit (na první pohled je spousta věci k němu potřebných levných a dostupných, masáž snadného zisku za registraci přesvědčí také), ale očekávat od klíčků od Favorita pěkné BMW asi nejde. Rozepsal jsem se, sorry. Mazat se mi to nechce. Teď abych nešel ven 🙂 . Dám si raději čaj z čajového moře.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..